Aydın Haberleri – Güzelhisar Gazetesi

ABD’de yaşayan Türk girişimci Akdeniz evsizlere sahip çıkıyor

ABD’de yaşayan Türk girişimci Akdeniz evsizlere sahip çıkıyor
26 views
17 Ekim 2019 - 14:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
New York'taki pizza zinciri ve evsizlere yönelik sosyal sorumluluk projeleriyle tanınan Türk girişimci Hakkı Akdeniz, New York'ta dört evsiz insanın öldürüldüğü yeri ziyaret ederek bölgede yaşayan evsizlere pizza dağıttı.
Geçtiğimiz haftalarda New York'taki Chinatown'da dört evsiz insan bir saldırgan tarafından öldürüldü, öldürüldüğü yerlerde mumlar, çiçekler ve el yazısı hatıralar bıraktı. Bir zamanlar evsiz olan ve Amerika'da Champion Pizza zincirine sahip olan Türk girişimci Hakkı, Akdeniz'de 4 evsizin öldüğü ve bölgede yaşayan evsizlere pizza dağıttığı noktayı ziyaret etti.

 
Dağıtılan kutulara yazılan notta, "Hepinizi korumak için orada olabileceğim en içten duygularla söylüyorum. Beni bir pizza adamı olarak tanıyorsunuz. Yaşlı bir evsiz adam olarak, her gün mücadeleyi çok iyi biliyorsunuz. Peki, "notu görüldü. 18 yıl önce ABD'ye göç eden ve aylarca sokaklarda yaşayan bir Türk girişimci olan Hakkı Akdeniz, pizza zincirinin kurulmasının ardından haftanın belli günlerinde evsiz insanlara pizza dağıtımına dikkat çekiyor. ABD'de halk tarafından iyi bilinen Türk girişimci Hakkı Akdeniz, her pazartesi ve çarşamba günü pizzaları evsizlere dağıtıyor. 

 New York kentinde kurulan pizza zinciri ve evsizlere yönelik sosyal sorumluluk projeleriyle tanınan Türk girişimci Hakkı Akdeniz, New York'ta dört evsiz insanın öldürüldüğü yeri ziyaret ederek bölgede yaşayan evsizlere pizza teslim etti. New York, Chinatown'da son haftalarda, dört evsiz kişi bir saldırgan tarafından öldürüldü, öldürüldüğü yerlerde mumlar, çiçekler ve el yazısı anılar bıraktı. 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tiktok video indir