Aydın Haberleri – Güzelhisar Gazetesi

Akın’dan Efeler’e ‘katı atık’ müjdesi

Akın’dan Efeler’e ‘katı atık’ müjdesi
29 views
12 Şubat 2019 - 19:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhur İttifakı Efeler Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın, göreve gelir gelmez katı atık ücretini yarıya indireceğini açıkladı.

Akın, “Efeler İlçemizde katı atık ücreti 15.53 TL. Germencik’te ise katı atık toplama ücreti 8.11 TL. Halkımız bunu sorgulamalıdır. Katı atık ücretinin mantığı çöp toplamak için belediyenin harcadığı parayı belli kriterlere göre hanelere yansıtmaktır. Bertaraf tesisi Efeler’in içinde olmasına rağmen, Germencik Belediyesinin her bir aracının git gel 70 kilometre yol yapmasına rağmen nasıl oluyor da Efeler’den yarı yarıya daha ucuza hizmet üretebiliyor? İşte biz buna hizmette verimlilik diyoruz. Söz veriyorum göreve gelir gelmez katı atık ücreti minimum yarı oranında düşecek” ifadelerini kullandı.

  “ÇÖPTEN PARA KAZANACAĞIZ”

“2023 hedefinde de katı atıktan enerji üretim tesisi (WtE) kurulunca tamamen ortadan kalkacak” diyen Akın, şunları kaydetti: “Biz bu tesisi Germencik’te kurmak istedik ancak toplanan çöp miktarı rantabl olmadığı için kurulamadı. Fakat burada mutlaka kuracağız. Katı atığı çöp olmaktan çıkarıp enerji üretiminin ham maddesi haline  getireceğiz. Böylelikle çöpten para kazanacağız, bunu da Efeler ilçemize hizmet olarak yansıtacağız.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tiktok video indir