Aydın Haberleri – Güzelhisar Gazetesi

AYTO’dan talep raporu

AYTO’dan talep raporu
35 views
21 Şubat 2019 - 8:45
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan Ülken, AYTO Meclis Başkanı Coşkun Cerit ile AYTO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, göreve gelecek belediye başkanlarından beklentilerini düzenledikleri basın toplantısıyla, ‘AYTO istiyor’ başlığı adı altında kamuoyuna açıkladı.

27 madde Aydın Büyükşehir Belediyesi, 22 madde de Efeler Belediyesi olmak üzere toplamda 49 maddeden oluşan talep raporunu  kamuoyuna açıkladı.

AYTO Hizmet Binası’nda gerçekleşen basın toplantısında AYTO Meclis Başkanı Coşkun Cerit ile oda yöneticileri de hazır bulundu. AYTO olarak belirledikleri sektörel ve sosyolojik beklentileri kaleme aldıklarını belirten Ülken, odaların birer icra makamı olmadığını ancak üyelerin hak ve menfaatlerinin koruması adına lobi faaliyeti yapan kuruluşlar olduğunu ifade etti.

Ülken, “Odamız tarafından Aydın kamuoyuna duyurulan ve Aydın halkı tarafından destek verilen ve istenen Çıldır Havaalanı ve Hızlı Tren projelerinin ivedilikle hayata geçirilmesi için doğrudan faaliyet alanınızda olmamasına rağmen lobi çalışmaları açısından destek verilmesi, havaalanının yeri itibarıyla yaklaşım standartlarına göre imar planlarının havaalanına uygun olarak yapılması talebimiz var” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden uluslararası fuarcılık standartlarına uygun fuar alanı yapmasını talep eden Ülken, serbest bölge ile yeni organize sanayi bölgesi kurulmasına ilişkin çalışmaların da desteklenmesini istedi. Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Ege Et firmasının sadece halka hizmet etmesi ve ticari amaç güdülmemesi gerektiğine işaret eden Ülken, odaya kayıtlı üyelerin ticari faaliyetlerine darbe vurulmaması gerektiğini dile getirdi. Başkan Ülken, totem ve tabela vergilerinin yasal mevzuat içinde alınabilecek en alt seviyeden alınmasını isteyen Ülken, her türlü hizmet, ihale ve mal alımıyla ilgili duyuruların AYTO ile paylaşılması isteminde bulundu.

“FARABİ SOKAK TURİZME KAZANDIRILMALI”

Efeler Belediyesi’nden de serbest bölge ile yeni organize sanayi bölgesi kurulmasına ilişkin çalışmalara destek olmasını isteyen Ülken, Veysipaşa Mahallesi 1629 sokakta (Farabi Sokak) bulunan yapıların restorasyon çalışmalarının yapılarak kültür ve turizme kazandırılması gerektiğini kaydetti. Ülken, Valilik, AYTO ve Efeler Belediyesi işbirliğinde restorasyonu yapılan ve işletme hakkına sahip oldukları Gümrükönü Hanı ile ilgili her türlü ortak çalışmanın içinde yer alabileceklerini de sözlerine ekledi. Toplantıda, AYTO Meslek Komitesi temsilcileri de kendi alanlarıyla ilgili beklenti ve istekleri ifade etti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    tiktok video indir