Aydın Haberleri – Güzelhisar Gazetesi

Bakan Selçuk eğitime ara verilen Suriye sınırında açıklama yaptı

Bakan Selçuk eğitime ara verilen Suriye sınırında açıklama yaptı
29 views
17 Ekim 2019 - 11:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Suriye sınırındaki Şanlıurfa ilçelerini ziyaret ediyor. Akçakale'yi ilk ziyaret eden Selçuk, eğitimin askıya alındığı okullardaki öğrenci sınıflarının telafi edileceğini söyledi.

 Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Barış Baharı'nın çalışması nedeniyle bir süre eğitimin askıya alındığı bölgeleri ziyaret ediyor. Şanlıurfa Valiliği'ni ziyaret eden Selçuk'un ilk durağı, Suriye'deki Tel Abyad şehrinin karşısındaki Akçakale ilçesiydi. Eğitim Bakanı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret eden Akçakale Selçuk, basın mensuplarının çıkışında bir bildiri buldu. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim için her türlü güvenlik önleminin alındığını belirtti. Mehmetçik’imizin yanında durup buradaki tüm ülkeden başlayarak tüm yoğunluğu ile burada barış, birlik ve dayanışma ruhunu hissetmek gerçekten tarif edilemez. Her an, her saniye, ne yapıyor olursak olalım, hepimizi doğru bir şekilde yerine getirebilmemiz, dört elin hepsine bakabilmek ve kucaklayabilmemiz için bu günlerde Tanrı’nın başarısını diliyoruz. Her durumda, eğitim kesintisiz veya kesintisiz devam etmesi gereken görevlerden biridir. Eğitimi durduramayız, bekleyemeyiz, bekleyemeyiz ”dedi. Suriye sınırındaki yerleşim yerlerinde alınan önlemleri açıklayan Selçuklu, “Sınır illerimizde güvenlik önlemi gerektiren illerde eğitime devam etmek için bir dizi önlem aldık ve Bu bölgede okuyan öğrencilerin eğitim süreçlerinin devamı adına çalışılması.Bu bağlamda, Suriye sınırındaki Şanlıurfa ve Mardin illerinin ilçelerinde bulunan eğitim kurumları, burada okuyan öğrencilerin düşmemesi yükseköğretime giriş sınavı kurslarına geri dönülmesi, bakanlığımızın eğitim ve öğretim faaliyetlerinin hazırlanmasının söz konusu aksaklığı önlemeye hazırlanması.

Okul öncesi eğitimden ortaöğretimin sonuna kadar her türlü eğitim kurumu öğrencilerimiz, ebeveynlerimizin talebi üzerine yerleşim birimi içindeki veya dışındaki başka bir okula gitmek isterlerse, geçici olarak e-okul sistemine eklenirler. e-okul sistemimizde transfer nedenleri arasında ikamet kontrolü olmadan. Misafir öğrenci geçici transfer seçeneği ile kayıt yapabiliriz. Ortaöğretim kurumlarında misafir öğrencilerin ilçe ve ilçe öğrenci kontenjanları olmadan kontenjan olmadan yerleştirilmesi, bu önemlidir, orta öğretim kurumlarındaki düzenlemelere uygun olarak, okullarımızda sınavlar ve sınavlar ile öğrenciler yapılabilir, "dedi.

"Öğrencilerimizin eğitimin askıya alındığı okullarımızda telafi edici eğitim almaları için gerekli planlama yapıldı"

Bakan Selçuk, şunları söyledi:

"Rehberlik ve araştırma merkezlerimiz, ilimiz, okullarımızda psikososyal desteğe ihtiyaç duyan öğrencileri belirleyecek bölge psiko-sosyal destek birimleri ve okul bazlı çalışmalar ile gerekli görüldüğü takdirde yetkili kurumlara sevk edilmek için gerekli planları yapacak. Eğitimin askıya alındığı okullarımızda, öğrencilerimizin telafi edici eğitimler almaları için gerekli planlar yapılmış, eğer okulda öğrenci değişikliği olan öğrenciler varsa, özne ve kazanç eksikliği varsa, telafi edilecek eğitim ve öğretim programları, dönem sonu boyunca düzenlenecektir.

 
Öğrencilerimizin farklı okullarda pansiyonlara yerleştirilmesi ve farklı yerleşim yerlerinde mobil eğitim hizmetlerinden yararlanmaları için gerekli donanımlar alınmıştır. Sanal sınıf uygulaması, öğrenciler ve öğretmenler tarafından eğitim bilgi ağı üzerinden kullanılabilir. Başka bir deyişle, öğrencilerimiz sanal derslerimizdeki herhangi bir yerden tüm dersleri alabilirler. Bu şekilde, ders içeriğine erişim, öğretmen ve öğrenci etkileşimi, ev ödevi ve sınav uygulamaları, anket alma gibi bazı eğitim ve öğretim etkinlikleri İTÇ yoluyla kolayca yapılacaktır. Platform cep telefonları üzerinden kullanılıyorsa, 3 GB'a kadar ücretsiz de kullanılabilir. Valiliklerimiz aynı zamanda eğitim kurumlarında güvenlik, barınma, yönetici ve öğretmenlere ihtiyaç duyan eğitim kurumlarında, yönetici ve öğretmenlerimizle ilgili eğitim faaliyetlerinin devamı için gerekli önlemleri almıştır. Bakanlığımızın ilgili il müdürlükleri ve ilçe müdürlükleri arasında çok etkin bir iletişim ağı kurulmuştur. 

 
Dolayısıyla anında bilgi alışverişinde bulunma imkanı var. Öğrenciler ve velilerimiz çalışma ve işlemler hakkında iletişim kanallarımız üzerinden bilgilendirilir. Devletimizin ve Mehmetçikimiz'in bölgemize kalıcı barışı sağlamak için yürüttüğü bu kutunun görevi, Allah'ın izniyle çok kısa sürede başarı ile sonuçlanacaktır. Buna inancımız var. Bu süreç bize tekrar biletimizin tüm dünyaya birlik ve beraberlik gösterdiğini gösteriyor. Bu haklı gururu eğitim ordumuzla ulusumuza getireceğimiz konusunda endişemiz yok. Buradaki yetkili kişilerle veya yetkili arkadaşlarımızla herhangi bir görüşme bulamıyoruz ve herhangi bir ihtiyacı anında karşılamak ve yerine getirmek için Ankara ile temas halinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu çerçevede, burada gördüğüm hazırlıklar, ilde gördüğüm çalışmalar, belediye başkanının yürüttüğü her türlü çalışma son derece uygundur. Çok başarılı bir altyapı çalışması devam ediyor. Şanlıurfa ve Mardin'deki tüm okullarda önlem alma çabalarımız hassasiyetle yürütülüyor. Ondan sonra devam edecek. " Selçuk'un Akçakale ilçesinde ve diğer ilçelerde sınırın ardından Suruç ve Birecik'e geçileceği öğrenildi. 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tiktok video indir