Aydın Haberleri – Güzelhisar Gazetesi

Bilgi Anadolu Kolejinde mezuniyet coşkusu

Bilgi Anadolu Kolejinde mezuniyet coşkusu
328 views
30 Nisan 2019 - 16:41
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Özel Aydın Bilgi Anadolu Koleji yaptığı etkinliklerde olduğu gibi düzenlediği mezuniyet töreni ile de renkli görüntülere sahne oldu.

Akarsu Park Kır bahçesinde düzenlenen mezuniyet gecesine Özel Aydın Bilgi Anadolu Koleji kurucuları Gülsevil Çetinkaya, Argun Budanur ve Levent Dönmez, Okul müdürü Serkan Türker, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Gecede ilk konuşma yapan yeni okul müdürü Serkan Türker duygulu anlar yaşadı. Öğrencilerin hayatlarında bir sayfayı acı ve tatlı anılarla kapatırken diğer sayfasını yeni beklentiler ve umutlara açtığını söyledi. Öğrencilerin birbirlerine, okul yönetime ve öğretmenlerine karşı her zaman dürüst ve doğru olduklarını vurgulayan Türker, “Şimdi nice anılar ve güzel duyguların eşliğinde gururlu ve bir o kadar da hüzünlü bir şekilde okula veda ediyorsunuz. Sizler okulumuzun bir mevsimlik çiçeği değil, dört bir duvarına kök atmış bir ağacısınız. Sizleri okul hayatında olduğu gibi okuldan sonra ki yıllarda da takip edeceğiz. Çünkü biz bir aileyiz. Bu ailenin bağları hiç kopmayacak” diyerek emekli olan okul müdürü Rasim Ödemiş’i sahneye davet etti.

Özel Aydın Bilgi Anadolu Koleji müdürlüğünden emekli olan Rasim Ödemiş ise, “Çocuklarımız, böyle bir okulun öğrencisi olduğu için çok şanslı. Bunu yaşamayan bilemez. Evlatlarımız mezun olsa da gönül bağımız hiçbir zaman kopmayacak. Çocuklara verdiğimiz  iyi eğitimin yanında burada edindikleri hayata bakış açısı ve vizyon onları devamlı bir adım önem taşıyacak” dedi.

“IŞIĞIMIZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR”

Aydın Bilgi Anadolu Koleji kurucularından Argun Budanur ise, Mezun öğrencilere seslenerek, Sevgili gençler okula geldiğiniz ilk gün dün gibi aklımda. Kiminiz ürkek çekingen, kiminiz afacan girişkendiniz. 4 sene boyunca gelecek nesillere örnek olmanız için bıkmadan, usanmadan çalıştık. Yeri geldi bizleri sevmediğiniz anlar oldu. Ama bunlar sizi geleceğe daha güvenle bakmanız, disiplinli hareket etmeniz, donanımlı bireyler olmanız içindi. Işığımız Mustafa Kemal Atatürk’tür diyen Argun, Atamızın izinde geçmişine bağlı, saygılı, ufku açık, sevgi dolu bireyler yetiştirmekten başka hiçbir gayemiz yoktur. Eğitimde bu tarihi misyonu sürdürmek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Her gün önünüzde duran İstiklal marşı ve gençliğe hitabe basit bir yazı değildir. İşgal altına girmiş bir milletin isyan ve ders alma nutkudur. İstiklal marşı ve gençliğe hitabeyi özümseyerek, düşünerek, anlamaya çalışarak okuyunuz. Sizler iyi ki bizim öğrencilerimiz olmuşsunuz. Sizleri çok seviyoruz yolunuz, bahtınız, şansınız açık olsun. Bizleri unutmayın. dedi

Yapılan konuşmaların ardından kurucu Argun Budanur, okul birincisi Zehra Hümay Özer ‘e plaket takdim etti. Plaketi kabul eden Özer, okul kütüğüne üzerinde ismi yazılı olan plakayı çaktı. Aydın Bilgi Anadolu Koleji kurucularından Gülsevil Çetinkaya’da okul ikincisi Elif Barış’a, Levent Dönmez ise okul üçüncüsü Sude Koyunoğlu’na plaket takdim etti.12. sınıf öğrencisi Mehmet Furkan Limon Türk bayrağını 11.sınıf Burak Fatih Demiröz’e teslim etti. 12. sınıf öğrencisi Zehra Hümay Özer ise 11.sınıf öğrencisi Cemre su Balcı’ya okul flamasını emanet etti. Teslim töreninden sonra mezun öğrenciler dev Atatürk posteri açıp hep bir ağızdan Gençliğin Ata’ya hitabını okudular. Okuldan mezun olan öğrenciler başarı belgelerini Okul kurucuları, idarecileri ve öğretmenlerinin ellerinden alarak, kep attılar. Mezuniyet pastasını da kesen öğrenciler müzik eşliğinde arkadaşları, öğretmenleri ile birlikte gönüllerince doyasıya dans edip eğlendiler.(MELEK GÜRBÜZ)

 

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tiktok video indir