göç idaresi randevu

Aydın Haberleri – Güzelhisar Gazetesi

Çerçioğlu, “Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp”

Çerçioğlu, “Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp”
26 views
16 Mart 2019 - 11:12
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Eski Aydın Tekstil Fabrikası’nın içinde bulunduğu, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılan 177 dönümlük arazi üzerinde yapılacak Aydın Tekstil Park’ın temel atma ve restorasyon töreni yapıldı.

Proje maliyeti 25 milyon lira olan ‘Tekstil Park yaşam Alanı’nın temel atma töreninde konuşma yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı  Özlem Çerçioğlu,

“Buranın kamulaştırması 7 yıl sürdü. O 7 yıl içinde o kadar çok kapım çalındı ki, bana, ‘Yahu 177 dönümü kamulaştırıyorsun tamam ne gereği var kardeşim. Buraya AVM yapılır, rezidans yapılır’ dediler. Ben bu sözlere güldüm geçtim. 7 yıl bitti ve kamulaştırma işlemi tamamlandı. Artık burası Aydın halkının malıdır” dedi.   ‘Tekstil Park yaşam Alanı’nın temel atma törenine, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan ile Süleyman Bülbül, İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi ve Aydın Milletvekili Adnan Sezgin,  Millet İttifakı’nın 17 ilçedeki belediye başkan adayları, CHP’li ve İYİ Partili ilçe başkanlarıyla çok sayıda vatandaş katıldı.

“BURASI BETON YIĞINI, AVM OLMAMALI”

Mitinge dönüşen temel atma töreninde konuşma yapan Çerçioğlu, “Bugün çok heyecanlıyım. Şu gördünüz arazi 177 dönümdür. 2009’da belediye başkanı olduğumda dedim ki; burada bin tane çam ağacı kesilmemeli. Burası beton yığını, AVM olmamalı. Belli bir zümre değil Aydın’da yaşayan bütün vatandaşlarımız kullanmalı dedim. Peki, ne yapabilirdik? Ancak ve ancak kamulaştırabilirdik. 2009’da belediyeyi aldığımız da 100 milyon lira borçlu aldık. O gün personelin 7-8 tane ikramiyesiyle, 3-5 tane maaş borç vardı. Biz borç yiğidin kamçısıdır dedik. Kamulaştırma kararı aldık. Ben de zannediyorum ki buranın kamulaştırması 2-3 yıl içinde biter. Buranın kamulaştırması 7 yıl sürdü. Burasını sizin vergilerinizle tam 100 milyon liraya kamulaştırdık. Burası Aydın halkının malıdır” dedi.

“BİLMEMEK AYIP DEĞİL ÖĞRENMEMEK AYIP”

Tekstil alanla ilgili yapılan referandumu da hatırlatan Çerçioğlu, “Daha sonra ne yapalım dedik, sandık koyduk. 7’den 70’e herkes oy kullandı. Yüzde 99,9 yeşil alan çıktı. Yürüyüş, koşu yolları, botanik park, fuar alanı ve sosyal alanlar gibi gelen taleplere uyduk. Mesela fabrika binasını fuar alanı yapacağız. Aydın’da yaşayan vatandaşlarımız ne istiyorsa onu yapacağız dedik ve söz verdik. Projesini ona göre çizdirdik, ihalesini yaptık. Bugün sizlerle beraber temelini atacağız ve restorasyon çalışmalarına başlayacağız. Çalışmalar 2 ay önce başladı” dedi. Konuşmasında isim vermeden AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’a da göndermede bulunan Çerçioğlu, “Benim rakip, ‘Ben ihalesini yapacağım’ diyor. Sen Aydın’da yaşamadığın için haberin yok. Biz ihalesini 4 ay önce yaptık. Sen bilmiyorsun. Gel sor öğren, söylerdik biz sana. Neyse bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıpmış” diye konuştu.

“YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR”

Eski fabrika binasını fuar alanı yapacaklarını ve binanın restorasyonu bittikten sonra Aydın’da yaşayan, çiftçi, köylü, gençler ve kadınlar için satış yerleri oluşturacaklarını söyleyen Çerçioğlu, “Alın size iş sahası ve istihdam. Öyle uçuk kaçık değil, gerçek ve reel bir projeden bahsediyorum. Çakırbeyli’de yaptık, Sultanhisar’da, Bozdoğan’da yaptık, Efeler ’de burada da yapacağız. Sizlere soruyorum? Benim yerime burada AKP’li bir belediye başkanı olsaydı, buraya yeşil alan mı yapardı yoksa AVM mi yapardı? İşte bizim kente bakış açımız bu. Burayı Aydın’da yaşayan 1 milyon 100 bin kişi kullanacak. Burası Aydınlıların tek nefes alacağı nokta ve tek akciğeridir. Buradan size söz veriyorum. Buraya büyükşehir belediyesi olarak bin tane daha ağaç dikeceğiz. Biz en zorunu yaptık. Bir kere de 100 milyon lira ödedik. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. İnanın, sizlerden aldığım güçle 18 saat çalıştım, çalışmaya da devam edeceğim” dedi.

“TABİ O’NUN KARNI TOK“

Biz her zaman köylümüze ve çiftçimize de destek verdik, vermeye de devam edeceğiz” diyen Çerçioğlu, “Sosyal projelerle de her zaman halkımızın yanında olduk. Ne diyoruz; Kimse Aydın’da karnı aç yatağa girmez ve kimse soğuktan üşümez. Benim karşımdaki rakip bana neden sosyal belediyecilik yapıyorsun, bu belediyecilik mi diyor. Tabi o’nun karnı tok. Tok açın halinde anlamaz. Burada hanım kardeşlerim var. Tencerenin nasıl kaynadığını, bir asgari ücretlinin ne kadar zor geçindiğini bilmiyor. Pazarın ne kadar pahalı olduğunu bilmiyor. Çünkü onlar halktan kopuk, halkın arasında değiller. Seçimden seçime gelirler, vaatlerini söylerler, ondan sonra da yapmazlar. 17 yıldır Aydın-Denizli otobanını yapacaklardı. Her seçim söz vermediler mi? Nerede? Çıldır Havaalanı nerede? Yok. Adliye Sarayı için 17 yıldır söz veriyorlar, yılan hikâyesine döndü. Nerede? Yok. Muğla yolu üzerinde 112 acil çağrı merkezi, kibrit kutusu kadar yer. 7 yıldır açamadılar daha” diye konuştu.

“AYDIN HALKINA DESTEKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Aydın’ın büyükşehir belediyesi olduğunda ildeki 493 köyün 60 tanesinde su olmadığını belirten Çerçioğlu, “Haftada birgün iki saat geliyordu. Aydın İl Özel İdaresi’ndeydi, merkezi hükümetteydi, AKP’deydi. Bu köylere sen neden su getirmedin? Ben yaptım. Neden yolunu getirmedin? Onu da ben yaptım. Sizin huzurunuzda Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde ve ASKİ’de çalışan personelime teşekkür ediyorum. Ben bunları onlarla yaptım. Ben Aydın halkına da bu zamana kadar vermiş olduğu destekler için de çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Törende kurulan platformda slayt gösterisi eşliğinde Efeler Işıklı Doğal Yaşam Parkı, Mimar Sinan Parkı, Dünya İş ve Kültür Merkezi ve Ege-Et, Ege-Yem ile Ege-Süt projelerinden de bahseden Çerçioğlu, yerel seçimlerin yapılacağı 31 Mart günü saat 21.00’de tüm Aydınlı vatandaşları kendisiyle beraber Atatürk Kent Meydanı’nda seçim zaferini kutlamaya davet etti. Kürsüde İYİ Parti Aydın Milletvekili Sezgin, CHP’li milletvekilleri Tezcan ile Bülbül’ün konuşmalarının ardından ‘Tekstil Park yaşam Alanı’nın temeli, Çerçioğlu ve beraberindeki 17 ilçe belediye başkan adayının kurdele kesmesiyle atıldı.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tiktok video indir