Aydın Haberleri – Güzelhisar Gazetesi

Gezer; “Hastalar Mağdur Olacak”

Gezer; “Hastalar Mağdur Olacak”
288 views
22 Mart 2019 - 22:14
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü, 290 bin nüfuslu Efeler ilçesindeki iki özel hastaneden biri olan Özel Ege Liva Hastanesi hakkında kapı ölçülerinin yönetmeliğe uygun olmadığı ve fiziki koşullarının yetersizliği gerekçesi ile sadece acil servisi açık kalacak şekilde 22-29 Mart tarihleri arasında poliklinik hizmetleri bir hafta süre ile durduruldu.

Hastanede bir hafta boyunca poliklinik hizmeti verilemeyeceği, ama acil sağlık hizmetlerinin devam edeceği öğrenildi.

“KORİDORLAR İNSANLARA HİZMET VERMEZ ”

Özel Ege Liva Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Erdal Gezer konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Fiziki şartlar nedeniyle hastanemize bir ceza söz konusu.  Bizim binamızın fiziki açıdan tıbbi işleyişe engel bir durum söz konusu olduğunu düşünmüyoruz.  Aslında kapılar, koridorlar insanlara hizmet vermez, hastaları memnun etmez. Bizim ekibimiz iyi bir ekip, iyi bir sağlık hizmeti veriyoruz. Bunun dışında fiziki koşullardan kaynaklı bir mağduriyet yaşıyoruz şuan.

“HASTALAR MAĞDUR OLACAK”

Şu an hastalarımız bir haftalık süre içerisinde tedavilerini yaptıramayacaklar. Onlar da bu hafta mağdur olacaklar. Onlara hizmet veremeyeceğiz, bizler bunun üzüntüsü içerisindeyiz. Ne kapı genişliği, ne koridorlar bunlar tek başına bir şey ifade etmez. Tabi ki bunların bir uygunluğu gerekiyor. Bu uygunluk konusunda hastanenin bir kusuru olduğunu düşünmüyoruz. Zaten bu uygulanan kararla ilgili bizim yargıya başvurumuz söz konusu, şu an olay mahkemede, yargıda devam ediyor, sonuçlanmış hastanemize yönelik fiziki koşulların yetersizliği nedeniyle alınmış bir mahkeme kararı olmadığını da paylaşmak istiyorum. Bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum. 22 Mart sabahından, 29 Mart sabahına kadar bir haftalık süre içerisinde poliklinikte hizmet veremeyeceğiz. Ama bunun dışında hastalarımız acile başvurabilir. Hatta gerekirse eğer bir cerrahi ameliyat gereksinimi olursa, bu noktada uzman hekimlerimiz devreye girip, ameliyathaneyi de kullanabileceğiz” diye konuştu.

“TAHLİL SONUÇLARIMIZI ALAMIYOPRUZ”

Dün gece annesi ile tedavi için İstanbul’dan hastaneye gelen Evrim Sarıbaş Alpargun, çok şaşkın olduğunu belirterek “Annemin kontrolü vardı bugün. Bir hafta önce tetkikleri oldu. Bugün sonuçlar belli olacaktı ve şu anda çok şaşkınız ve ben çok üzgünüm. Çünkü tahlil sonuçları nasıl çıktı onları merak ediyoruz, doktorumuzu görmek istiyoruz ve göremiyoruz. Biz bu hastanenin böyle kapatılmasına bir anlam veremiyorum, çünkü bir sağlık kurumu” dedi.

 

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tiktok video indir