göç idaresi randevu

Aydın Haberleri – Güzelhisar Gazetesi

Gülaştı;”Gönül sofralarına misafiriz”

Gülaştı;”Gönül sofralarına misafiriz”
63 views
08 Mayıs 2019 - 20:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı, Ramazan Ayı’nda vatandaşların evlerinde iftar sofralarına konuk oluyor.

Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte bu ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Gülaştı,Ramazan ayının dinimizde büyük bir önemi ve diğer aylar arasında seçkin bir yeri vardır. Çünkü kutsal kitabımız Kur’an bu ayda indirilmeye başlanmıştır. Kur’an’da bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen “kadir gecesi” yine bu ay içinde kutlanır. Ayrıca İslam’ın temel ibadetlerinden olan oruç da bu ayda tutulur. Bu nedenle Ramazan ayı, Müslümanlar için en kutsal aydır ve ona “on bir ayın sultanı” denilmiştir.

Ramazan ayını değerli kılan nedenlerden birisi, Kutsal kitabımız olan Kur’an’ın bu ayda indirilmiş olmasıdır. Yüce Allah Kur’an’da ” Ramazan ayı insanları kurtuluş yolan götüren, doğruyu yanlıştan ayıran Kur’an’ın indiği aydır. “(Bakara suresi, ayet 185) buyurmuştur.

Ramazan ayını önemli kılan etkenlerden biri de, dinimizin temel ibadetlerinden olan orucun bu ay içinde tutulmasıdır. Yüce Allah Kur’an’da “…Kim Ramazan ayına ulaşırsa oruç tutsun” (Bakara suresi, 185. ayet) buyurarak, ramazan ayında oruç tutulmasını emretmektedir. Bu nedenle Müslümanlar ramazan ayı boyunca oruç tutarlar.

Ramazan ayı oruç, ibadet ve sabır ayıdır. Allah’ın rahmet ve bağış kapılarının açıldığı aydır. Sevgili Peygamberimiz, ramazan ayında içtenlikle yapılan dua, ibadet ve iyiliklerin Allah katında daha değerli olacağını bildirmiştir.

Ramazan ayımızı bizlerde; bu ayın ruhuna yakışır bir şekilde oruçlarımızı AK Parti Efeler İlçe Başkanlığı Teşkilatları olarak Efeler İlçemizdeki Mahallelerimizde halkımızın, vatandaşlarımızın evlerine ‘ Gönül Sofralarına ‘misafir olarak geçireceğiz. Misafir olacağımız evlerimizde ki hemşerilerimizin talep ve sorunlarını dinleme noktasında bu misafirlikleri de fırsata çevirme şansı bulacağız. Çözümleri içinde elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Başta Aydınlı hemşerilerimiz olmak üzere Tüm Müslüman alemine Hayırlı Ramazanlar dileriz.dedi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tiktok video indir