göç idaresi randevu

Aydın Haberleri – Güzelhisar Gazetesi

İncirliova’da Engelleri aşan iftar

İncirliova’da Engelleri aşan iftar
68 views
09 Mayıs 2019 - 11:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve İncirliova Belediyesi engellileri unutmadı.

Aydın Büyükşehir Belediye başkanı Özlem Çercioğlu ve  İncirliova Belediyesi başkanı Aytekin Kaya ‘nın işbirliğiyle engelli vatandaşlar ve aileleri için özel bir iftar programı ve iftar sofrası hazırlandı.

İncirliova Milli Park’ta engelli vatandaşlar ve aileleri için düzenlenen iftar programına İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Engelliler Masası ve Engelliler Meclis Başkanı  ve çok sayıda engelli vatandaş ile aileleri katıldı.İlahiler eşliğinde oruçlarını açan engelliler ve aileleri unutulmaz bir Ramazan akşamı yaşadı.

SADECE RAMAZAN’DA DEĞİL HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Bütün engellilerle tek tek ilgilenen, Engellilerin engelsiz bir yaşam sürmesi için her zaman onlara destek olacaklarını vurgulayan İncirliova Belediye Bakanı Aytekin Kaya, İftar yemeğinin sonrası kısa bir selamlama konuşması yaptı. Başkan Kaya; “Bugün burada engelli kardeşlerimiz ve aileleri ile iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İncirliova Belediyesi, sadece Ramazan’da değil her zaman yanınızda. Önemli olan engelli olmak değil, engellilere engel olmamaktır. Engelli kardeşlerimizin sosyal yaşamın içinde daha fazla yer bulabilmesi için bu gibi programlar düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.

ENGELLİ GENÇLERE TEMSİLİ ASKER KINASI YAKILDI

Ramazan ayı iftar etkinlikleri kapsamında düzenlenen bu gecede askere gitme özlemi yaşayan ve omuzlarına Türk bayrağı asılan Yener Önür, Mustafa Erol, Zafer Keskin, Yaşar Ali Keser, Davut Esre Berber, Metin Olgaç, Erdoğan İliş, Yasin Uygur, Mustafa Demir, Uğurcan Özdemir ve Abdülkadir Uysal isimli engelli 11 genç için asker kınası gecesi yapıldı.

Gecede Onuncu Yıl ve İzmir Marşı eşliğinde katılımcılara dağıtılan Türk bayrakları ve balonlar büyük coşkuyla dalgalandırıldı. İncirliova Belediye Bakanı Aytekin Kaya, Büyükşehir Belediyesi Engelliler Masası ve Engelliler Meclis Başkanı Esma Durmaz, engelli gençler, yakınları harman dalı oynayarak ve kına türküleri eşliğinde gönüllerince eğlendiler.Kendileri için düzenlenen  bu anlamlı etkinlikten dolayı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’ya teşekkür etti.(MELEK GÜRBÜZ)

 

 

.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tiktok video indir