Aydın Haberleri – Güzelhisar Gazetesi

“İncirliova’ya dev yatırım”

“İncirliova’ya dev yatırım”
39 views
21 Mart 2019 - 17:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İncirliova Yazıdere Mahallesi’nde 220 kişiye iş imkanı sağlayacak olan 400 kişi kapasiteli, Özel Engelli Bakım Merkezi, Sağlık Ocağı ve Rehabilitasyon Merkezinin temeli; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katılımlarıyla atıldı.

Törene Bakan Selçuk’un yanı sıra Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, İncirliova Kaymakamı Ediz Sürücü, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen ile resmi ve özel kurum kuruluş temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

“AÇILIŞINA DA GELMEK İSTİYORUZ”

AK Parti Hükümeti Temsilcilerinin genelde temel atma törenleri yerine açılış törenlerine katıldığını işaret eden Bakan Selçuk; “Öncelikle bu tesisin İncirliova’ya kazandırılmasında emeği olan Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayımız Gürşat Kale’ye ve özel müteşebbise teşekkür ediyorum. İnşallah 2019 yılı içerisinde tamamlanacak olan bu tesisin açılışına da gelmek istiyoruz. 17 yıllık iktidarımız döneminde 2002’de engelli bakım merkezi sayımız 23 iken, bugün 99 engelli bakım merkezimiz ve 242 özel engelli bakım merkezimiz olmak üzere 341 gibi bir rakam ulaşmış durumdayız. Milletimize hizmet veren binalarımızın kalitesinin de aynı zamanda artması, iyileşmesi ve imkânlarımızın gelişmesi bizim huzurlu, mutlu ve de sağlıklı bir toplum hedefimize giden yolda en büyük gücenmemiz. Bu motivasyonla Bakanlık olarak personellerimizle birlikte daha üst düzey imkânlar için çalışıyoruz. Yeni projeler, yeni uygulamalar ve yeni hizmet modelleri geliştirmek için çalışıyoruz. ” dedi.

“AYDIN’A 23,5 MİLYON YATIRIM YAPTIK”

AK Parti hükümetleri döneminde Türkiye genelinde olduğu gibi Aydın’da da önemli hizmet ve yatırımları gerçekleştirdiklerini ifade eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, “Bugüne kadar Aydın’a 23,5 milyon liralık yatırım gerçekleştirdik. İnşallah bundan sonra da aynı şekilde ilimize yatırımlarımız devam edecektir” dedi.

“BELEDİYE OLARAK TAAHHÜTTE BULUNUYORUZ”

İncirliova Belediyesi olarak temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra ilçenin gelişimine ve büyümesine katkı sağlayan, iş ve istihdam imkanı yaratan proje ve hizmetlerin gerçekleştirmeye de büyük önem verdiklerini vurgulayan Belediye Başkanı Gürşat Kale; “60 aylık görev süremiz içerisinde girişimcilere her türlü desteği vermeye gayret ettik. Bugün burada temeli atılan tesisimizle gurur duyuyoruz. Çünkü burada 220 kardeşimiz iş imkanına kavuşacaktır. Böylesine önemli yatırımların ilçemize kazandırmak adına her türlü girişimi teşvik etmeyi taahhüt ediyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tiktok video indir