Aydın Haberleri – Güzelhisar Gazetesi

Kaza değil,İntihar

Kaza değil,İntihar
184 views
03 Mart 2019 - 17:07
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ölmeden benden kurtulamazsın…Olayla ilgili flaş ifadeler

Efeler İlçesinde 23 Kasım 2018 akşamı trenin altında kalarak feci şekilde yaşamını yitiren Sibel Aksoy’un (43) çocukları Ahmet M. (25) ve Kerime Y.’nin (21)  Cumhuriyet Savcılığına yaptığı şikayeti üzerine kaza değil intihar olduğu ortaya çıktı. İki kardeş annelerinin O. Ö. tarafından intihara sürüklendiği gerekçesiyle dava açtı.Olay, 23 Kasım 2018 günü saat 19.00 sıralarında Efeler Mahallesi hem zemin geçidinde meydana geldi. 2 çocuk annesi Sibel Aksoy hemzemin geçitten geçmeye çalışırken, trenin çarpması sonucu hayatını kaybetti. Olayın şoku ile ne yapacaklarının şaşkınlığını yaşayan Aksoy’un oğlu Ahmet M. ve kızı Kerime Y. annelerinin ölümünün şüpheli olduğu gerekçesiyle Aydın Cumhuriyet Savcılığına 29 Kasım 2018 tarihinde suç duyurusunda bulundular.

İNTİHAR ETTİĞİ ÖĞRENİLDİ

Yapılan şikâyet üzerine Aydın Cumhuriyet Savcılığı bölgedeki mobese kameralarını inceleme altına aldı. Yapılan incelemeler sonrasında Sibel Aksoy’un kaza sonucu değil kendisini bilerek trenin altına atarak intihar ettiği ortaya çıktı.

İNTİHARA SÜRÜKLENDİ İDDİASIYLA DAVA AÇILDI

Ahmet M. ve Kerime Y., avukatları aracılığıyla 15 Ocak günü Aydın 3. Asliye Ceza Mahkemesine dava açtı. Açılan dava sonrası Ahmet M. ve Kerime Y., verdikleri ifadede, “Annem Sibel Aksoy, Haziran 2018’da Erkan M.’den boşandı. Boşanmadan sonra Tepecik Mahallesinde yaşayan ve aynı zamanda evli O. Ö. ile gönül ilişkisi yaşamaya başladığı öğrenildi. Çocukları olarak ilk başta bu ilişkiye karşı çıktık. Ancak O. Ö., annem ile evleneceğini ve eşini boşayacağını her defasında söylemesine rağmen boşanmadı. Annemizi hep kandırdı. Annemin üzerine daire aldığını ve tapuda devir yapacağız diye kandırdı. Tapuya annem gittiğinde ise işlemlerin bir hafta sonra yapılacağını belirterek 140 bin TL’lik senet imzalatmış. Daire işi olmamasına rağmen senedi anneme vermemiş ve icraya koymuştur. Bununla yetinmeyen O. Ö., eşinden boşanamadığı halde boşandım diyerek annemi kandırmış. Annem durumu öğrendiğinde O. Ö. annemin elinde fotoğrafları olduğunu bunları mahalleye yayarak kendisini rezil edebileceğini söylemiş. Ölmeden benden kurtulamazsın demiştir. O gün akşamda annem kendisini trenin altına atarak intihar etmiştir. Annem hem dolandırılmış hemde şantajla  zorla intihara sürüklenmiştir.”   Açılan davanın ilk duruşması 4 Mart 2019 tarihinde Aydın 3. Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tiktok video indir