Aydın Haberleri – Güzelhisar Gazetesi

Millet İttifakı’ı uyum içinde

Millet İttifakı’ı uyum içinde
42 views
27 Şubat 2019 - 10:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır ve İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, ortak basın toplantısı düzenleyerek yerel seçim sürecinde gerçekleştirdikleri çalışmaları değerlendirdi.

CHP İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında ilk sözü alan İYİ Parti İl Başkanı Sarı, yerel seçimlere CHP ile birlikte gireceklerini hatırlattı. CHP ve İYİ Parti’nin il başkanları düzenledikleri ortak basın toplantısında Büyükşehir ve 17 ilçe belediyesinde seçimi kazanmak için çalıştıklarını belirterek, birlik ve uyum mesajı verdi.

Sarı, “CHP ve İYİ Parti İl Başkanlığı olarak son bir ayda yaptığımız müzakerelerde 17 ilçemizde büyük bir birliktelik ve beraberlik ruhu içinde bir sonuca doğru gelmiş bulunmaktayız. Türkiye geneline baktığımızda Aydın’da yapılan bu işbirliği birçok yere örnek olacak nitelikte ve özelliktedir. Burada CHP ve İYİ Parti yöneticilerinin hoşgörü ve fedakarlığı noktasında hakkını vermek zorundayız” dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in 7 Mart’ta Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda ortak miting düzenleyeceklerini de belirten Sarı, Yapılacak olan bu mitingin iki genel başkan bazında Aydın’da ilk defa yapılıyor olması, bu ittifakın sağlıklı bir zeminde yürütüldüğünün de bir sonucu olacaktır. 7 Mart’ta yapılacak olan mitinge Aydın’ımızın her köşesindeki bütün vatandaşlarımızı ve teşkilatlarımızı davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“YÜZDE 70 OY HEDEFİ”

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır ise İYİ Parti yöneticilerini ağırlamaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. CHP ve İYİ Parti ilçe başkanlarıyla ve Millet İttifakı’nın ilçe belediye başkan adaylarıyla durum değerlendirmesi yaptıklarını aktaran Çankır, “Büyük bir uyum ve ahenk içinde 31 Mart’ta 17 belediyemizin 17’sine de talip olduğumuzu ifade etmiştik. Bugün bu heyecanı tekrar yaşadık ve perçinleştirdik. 31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakı’nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Özlem Çerçioğlu’nu en yakın rakibinin iki katı oyla, yüzde 60’ların üzerinde bir oyla yeniden başkanlığa taşımak için ve kararsız oyları da bugünden itibaren alarak yüzde 70’lere yakın bir hedef koyduk. 17 ilçenin 17’sini de Millet İttifakı olarak Aydın’da belediye başkanı olarak görme konusunda da ant içtik. Hep beraber böyle bir yola çıktık. İYİ Parti İl Başkanımızın şahsında tüm yönetimine, tüm ilçe yönetimlerine yürekten teşekkür ediyorum. Bugüne kadar nezaketle, özveriyle beraber, geceler boyu mesailer yaptık. Muhteşem bir meclis listesi oluşturduk. Verdikleri emekten dolayı kendilerine yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. İki partinin liderlerinin katılımıyla Aydın’da düzenlenecek mitinge tüm vatandaşları davet eden Çankır, Büyükşehir ve ilçe belediyelerinde koydukları hedefe ulaşmak için aynı anlayış ve kararlıkla çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Basın toplantısına, Millet İttifakı’nın ilçe belediye başkan adayları, CHP ve İYİ Parti yöneticileri de katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tiktok video indir