Aydın Haberleri – Güzelhisar Gazetesi

Milli Savunma Bakanı Akar’dan iftiralara cevap: ‘TSK’nın envanterinde kimyasal yok’

Milli Savunma Bakanı Akar’dan iftiralara cevap: ‘TSK’nın envanterinde kimyasal yok’
46 views
17 Ekim 2019 - 11:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TSK'nın kimyasal silah envanterini silahlı kuvvetlerin başarısını gölgelemeye çalışan sahte haberi ve görüntüleri belirten herkes tarafından bilinen bir gerçek olduğunu söyledi.
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert Charles O'Brien ve beraberindeki Savunma Bakanlığı Bakanlar Kurulu heyeti, Akar'ın, Türkiye'de bir kez daha iletilen mesajın tüm görüş ve taleplerini karşılayan bir toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, şunları söyledi.

 Milli Savunma Bakanı Akar, “Barış Baharı Operasyonumuz ulusal, manevi ve profesyonel değerlerimiz doğrultusunda devam ediyor. Sivillerin, dini ve etnik kökenli masum insanların ve tarihi, kültürel, dini yapıların, altyapı tesislerinin ve arkadaş canlısı, müttefik ülke unsurlarının ve çevreye zarar vermenin önlenmesi için her türlü dikkat ve duyarlılık gösterilmektedir. bölgede mevcut. Sadece ülkemizin ve milletimizin güvenliğine değil, aynı zamanda bölgede yaşayan Kürtler, Araplar, Asurlar, Hristiyanlar, Aramisler, Yezidiler, Keldani gibi diğer dini ve etnik grupların güvenliğine de büyük önem veriyoruz ”dedi. . Bakan Akar, bölgedeki hızlı değişen ve gelişen durumun beraberinde bazı sorunlar getirdiğini söyledi. Envanterinde kimyasal bir silah olmadığı herkes tarafından bilinmektedir. Terör örgütünün, DAEŞ tehdidinin sivillere yönelik kitlesel saldırılarla bölgede devam ettiği algısı yaratmaya çalışacağına dair bilgi de var. ” Barış Basınının işleyişi hakkındaki yabancı basında yer alan gerçekçi olmayan haberlere değinen Bakan Akar, “Basında, uçak kazasından diğer ülkedeki patlamaya kadar birçok gerçek dışı haber ve görüntü görüyoruz. Silahlı Kuvvetlerimizin hassasiyetini ve başarısını bu kadar yanlış haberlerle gölgelemeye çalışıyorlar. Bunların işe yaramayacağını bir kez daha ifade ediyorum ”. 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tiktok video indir