Aydın Haberleri – Güzelhisar Gazetesi

Mustafa Savaş Projelerini tanıttı

Mustafa Savaş Projelerini tanıttı
37 views
28 Şubat 2019 - 17:26
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, “Bu Şehre Değer” adını verdiği seçim projelerini açıkladı.

Toplantıya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti Aydın Milletvekilleri Metin Yavuz, Rıza Posacı ve Bekir Kuvvet Erim, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, MHP İl Başkanı Burak Pehlivan, AK Parti ve MHP yöneticileri, İlçe Başkanları, Cumhur İttifakı ilçe belediye başkan adayları ve eski vekiller de katıldı.

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve partililerin katılımıyla Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Atatürk Kongre Merkezi Meandros Salonunda düzenlenen toplantıda Aydın projelerini kamuoyuyla paylaştı.

Mustafa Savaş konuşmasına Cahit Sıtkı Tarancı’nın ‘Memleket İsterim’ şiiriyle başladı, salonu dolduranlardan büyük alkış ve tezahürat aldı.

Savaş, “İlimizin önceliklerini bir düzen içerisinde kısa sürede kayıp yılları telafi edecek şekilde planlama yaparak projelerimizi hazırladık. İlimizin önünü açacak, cazibe merkezi haline getirecek projelerimiz var. Altyapı, üstyapı, park, bahçe elbette yapacağız. Aydın’ın tüm kesimlerini kapsayan projelerimiz var. Az, öz, ihtiyaca cevap veren projelerimiz şimdiden Aydın’ımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

Göreve gelmeleri halinde insan odaklı bir yönetim anlayışı sergileceklerini belirten Savaş, “Son 5 yılda Aydın’da görülen en büyük eksiklik, herkesin şikâyet ettiği konu ‘ben yaptım oldu’. Bizim dönemimizde ‘ben yaptım oldu’ olmayacak. Birlikte ve beraber yöneteceğiz Aydın’ı. Şeffaflık ve hesap verebilirlik olmazsa olmazlarımızdan. Bütçeyi etkin bir şekilde yöneteceğiz. diye konuştu.

Seçilmeleri halinde belediye bünyesinde Efe A.Ş adında bir iştirak kuracaklarını belirten Savaş, “Bu proje, Aydın’ın kalkınmasında lokomotif olacak. Çiftçimizin, üreticimizin kalkınmasını sağlayacak. Üreticimizin ürettiği ürünleri satın alacağız. Büyük pazarlara ulaşıp, satışa sunulmalarını temin edeceğiz. Bunun yanı sıra Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri projemiz var. Kooperatif ürünlerinin dış pazarlara ulaşmasına destek vereceğiz. Kendi ismimizi değil, ürünleri markalaştıracağız” dedi

ÜNİVERSİTE VAADİ

Eğitime ilişkin projelerini de paylaşan Savaş, “Aydın, üniversite şehri haline gelecek. Şu anda 68 bin öğrenciyle bir üniversitemiz var. Biz, Nazilli’ye Sümer Üniversitesi, Söke, Kuşadası ve Didim’i de kapsayan Tarım ve Bilim Üniversitesi kuracağız. Kurulacak bu üniversite klasik bir üniversite olmayacak. Uygulamalı teknolojileri de içinde olacak. Kuracakları organize sera bölgeleriyle jeotermal kaynakları tarımla buluşturacaklarını söyleyen Savaş, Çine’de oluşturulacak organize hayvancılık bölgesiyle 60 bin büyükbaş hayvan besleneceğini ve hayvansal atıklardan enerji üretileceğini dile getirdi.

Savaş, sözlerini vurgulayarak, Efeler ’de oluşturulacak serbest bölge ile istihdam ve ihracata katkı sağlanacağını söyledi “Kentin içinde kalan sanayi sitelerini şehrin dışına çıkaracağız. Bunu yaparken esnafımızın, orada faaliyet gösteren vatandaşlarımızın rızasını alacağız. Onlarla oturup konuşacağız. Şehirde nefes alınabilen bir alan oluşturacağız.

12 KÖPRÜLÜ KAVŞAK

Termal, spor ve kongre turizmleri kentimizde olacak. Acarlar, Söke ve Sultanhisar’da modern sebze – meyve bölge halleri olacak. Ulaşım master planı hazırlayarak trafik sorununa kökten çözüm bulacağız. 12 köprülü kavşak inşa edeceğiz. İlçelerimizde modern otogarlar inşa edeceğiz. Katı atık yönetim planını oluşturacağız. Bina bazında değil alan bazında kentsel dönüşüm gerçekleştireceğiz. Aydın, iktidarla birlikte yürümenin avantajını yaşayacak. “Yaparsa Ak Parti yapar”dedi

SUYA İNDİRİM SÖZÜ

Suya büyük önem verdiklerine ve tasarrufu teşvik ettiklerine dikkati çeken Savaş, “Suda indirim yapacağız, yüzde 50 suda indirim uygulayacağız.” 5 yıl boyunca zam yapmayacaklarını da sözlerine ekledi.

50 BİN VATANDAŞA İSTİHDAM

20 bin kişilik stadyum sözü de veren Savaş, mevcut stadyumun bulunduğu alanın ise millet bahçesi olacağını belirtti. Aydın Tekstil alanı için Fuar ve Sergi Alanı projeleri olduğunu aktaran Savaş, söz konusu mekânın tarihsel dokusu korunarak projenin hayata geçirileceğini bildirdi.

“Ayağı yere basan, maliyet hesapları yapılan projeler geliştirdik” diyen Savaş, projeler sayesinde 5 yılda 50 bin vatandaşa istihdam sağlayacaklarını ifade etti. Geliştirdikleri projelerin 16 milyar Türk Lirası tutarında olduğu bilgisini de veren Savaş, bu maliyetin 12 milyar dolarının kamuya, 4 milyar dolarının ise Büyükşehir’e ait olduğunu söyledi. Savaş, 70 projenin 53’ünün Büyükşehir, 7’sinin devlet yatırımı, 10’unun da belediye – özel sektör ve kamu işbirliğiyle gerçekleştirileceğini beyan etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tiktok video indir