Aydın Haberleri – Güzelhisar Gazetesi

Yavuz ,”Seçimin Kazanını Türkiye Oldu”

Yavuz ,”Seçimin Kazanını Türkiye Oldu”
38 views
01 Nisan 2019 - 11:43
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dün yapılan yerel seçimleri değerlendiren AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, Aydın’lı hemşerilerimizin kararına saygı duyuyoruz. Seçilen tüm belediye başkanlarımızın görev süreleri içinde hizmetlerini yüz akıyla tamamlamaları nasip olsun inşallah. Odaklı, tarafsız ve yüz aklarıyla çalışma göstermelerini diliyorum.” dedi. Ülke genelinde alınan Cumhur ittifakı sonuçlarının Türkiye’nin açısından iyi olduğunu ifade eden Yavuz yaptığı açıklama da, ‘’ Seçim sonuçlarına baktığımızda Aydın’da alınan sonuçlar hemşerilerimizin kararıdır. Saygı duyuyoruz.  Ülke genelinde Cumhur İttifakının zaferi ülkemizin bekası için önemlidir. Milletimiz ülkemizin bekasına bir kez daha sahip çıkmıştır.’’ dedi.

AK PARTİ YİNE BİRİNCİ PARTİ OLMUŞTUR

2002’den bu yana her seçimde olduğu gibi 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerini de birinci parti olarak tamamlayan AK Parti’nin yeni bir zafer elde ettiğine dikkat çeken AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, ‘’Aziz milletimiz Başkan Erdoğan’a olan güvenini, sevgisini bir kez daha göstererek partimize sahip çıkmıştır. Aydın’da her ne kadar istediğimiz sonuçları elde edemesek te, ülkemiz genelinde 16 Büyükşehir, 24 İl ve 536 ilçe ile toplam da 576 belediye, AK Partili belediyeler kervanına girmiştir. Ülkemizin ve şehirlerimizin bekası için birlikte yol yürüdüğümüz Milliyetçi Hareket Partisi de ülkemiz genelinde 157 Belediyeyi kazanmıştır. Ülkemiz genelinde 733 belediyeyi kazanan Cumhur İttifakı %51,68 ile 24 Haziran seçimlerinde olduğu gibi bir kez daha kazanan taraf olmuştur. Az önce de ifade ettiğim gibi milletimiz Başkan Erdoğan’ı yalnız bırakmamış ve bekamıza bir kez daha sahip çıkmıştır.” ifadelerini kullandı.

ÖNÜMÜZDEKİ 4,5 YIL BOYUNCA İCRAATLARIMIZA KESİNTİSİZ DEVAM EDECEĞİZ

Yerel seçimlerin artık geride kaldığını, AK Parti icraatlarının hem Aydın’da hem de ülke genelinde hız kesmeden devam edeceğini belirten AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, ekonomiden, savunma sanayisine kadar yatırımlarla ülke olarak 2023 hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam edileceğini belirtti. Yavuz, ‘’ Başkan Erdoğan’ın balkon konuşmasında ifade ettiği gibi, Türkiye olarak kendi hedeflerimiz doğrultusunda oluşturduğumuz güçlü ekonomi programını dikkatle hayata geçireceğiz. Artık bizim için ekonomide reformların hayata geçirileceği, büyük ve güçlü Türkiye hedefine tavizsiz şekilde odaklanacağımız uzun bir dönem var. Bölgemizde yaşanan istikrarsızlıkların ülkemizde oluşturduğu tehditleri, hem diplomasi kanallarını hem askeri gücümüzü kullanarak ortadan kaldırmaya devam edeceğiz. Ülkemizi ve bölgemizi bir huzur adası haline getirmek için, terör örgütlerinin kökünü kurutuncaya kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ülkemizin 2023 hedeflerine doğru adım adım ilerlemesi için gece gündüz demeden durmadan, yorulmadan çalışacağız.” dedi.

HER SONUÇTA VARDIR BİR HAYIR

Seçim sonuçlarının Aydın’da beklenildiği gibi olmamasını da değerlendiren Yavuz, milletin iradesine saygı duyduklarını belirtti. Yavuz yaptığı açıklama da, ‘‘ Efeler diyarı Aydın’ımızı tüm ilçelerimiz ile birlikte AK belediyeler kervanına katabilmek için Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız, İlçe Belediye Başkan Adaylarımız ve tüm teşkilatlarımız ile birlikte gece gündüz demeden çalışarak seçim kampanyamızı yürüttük. Fakat demek ki kendimizi ifade edememişiz. Aydın’ımız için hayallerimizi anlatamamışız. Sonuçların Aydın’ımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum. AK Parti milletvekilleri olarak bizler Aydın’ımıza değer katmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. ‘’ dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tiktok video indir